Strakstiltak for å begrense koronasmitte

Økt smittefare og hevet beredskapsnivå fører til at alle Voksne for Barns arrangementer og samlinger utsettes på ubestemt tid.

Foto: Colourbox

Voksne for Barn følger Oslo kommune og Folkehelseinstituttets anbefalinger for å hemme og hindre smitte av koronaviruset. Alle arrangementer og samlinger vil derfor utsettes på ubestemt tid. Dette gjelder alle arrangementer fra og med i dag og ut april. Vi vil da ta en ny vurdering.  

I tillegg utsettes arrangementer lengre frem i tid som krever et omfattende forarbeid, reise og tidlig påmelding. Dette omfatter frivilligsamlinger, årsmøte, samt større konferanser. Frivilligarrangementer lokalt oppfordres til å følge lokale retningslinjer.

Opplæringer i forbindelse med skoleprogrammene våre vil i den grad det er mulig gjennomføres over nett.

Vi oppfordrer alle til å følge helsemyndighetenes råd om håndhygiene, hostevaner og avstand til andre personer.

Har du spørsmål?

Kurs og konferanser

Heidi S. Fossen
907 65 980
heidi.fossen@vfb.no

Frivilligarrangementer og årsmøte

Ingrid Hillblom
970 87 838
ingrid.hillblom@vfb.no

Zippys venner og Passport

Hilde Elvevold Randgaard
970 31 588
hilde.randgaard@vfb.no

Drømmeskolen

Nina Grindheim
934 33 667
nina.grindheim@vfb.no

ROM

Merethe Toft
975 02 953
merethe.toft@vfb.no

Ungt nettverk

Elisabeth Wold
404 85 783
elisabeth.wold@vfb.no

Relatert

Presentasjon

Les om Presentasjon

Ungt nettverk møtes digitalt

Kjenner du noen mellom 15 og 25 som har det litt vanskelig om dagen? Ungt nettverk vil nå gjennomføre samlinger over nett.

Les om Ungt nettverk møtes digitalt

Møte med litauiske foreldre

Voksne for Barn ønsker å styrke Øst-europeiske barnefamiliers tillitt til norsk barne- og familiepolitikk og å forbedre samarbeid med blant annet barnehager og skoler.

Les om Møte med litauiske foreldre

Arendalsuka 2019

Program Kan økt livsmestringskompetanse redusere frafall i skolen? Dag: Onsdag Klokken: 12:15 Sted: Fafo-båten Facebook Vanskelig barndom = ung kriminell?Dag: Onsdag Klokken: 14:00 Sted: Torvet 2 (Kirkens bymisjon) Facebook Overgrep og sånt …Dag: Torsdag Klokken: 09:30 Sted: Arendal kino (Sal 3) Facebook Hva gjør klimaendringene med barns psykiske helse?Dag: Torsdag Klokken: 13:00 Sted: Arendal kino […]

Les om Arendalsuka 2019